Zalegalizowany samobójstwo wspomagane przez lekarzy w stanie Oregon – pierwsze lata doświadczenia ad 7

W przypadku niektórych z tych lekarzy proces uczestniczenia w samobójstwie wspomaganym przez lekarzy wymagał ogromnych emocji, co znalazło odzwierciedlenie w takich komentarzach, jak: To było straszne. . . Zmusiło mnie to do ponownego przemyślenia priorytetów życiowych. Było to dla mnie naprawdę trudne, szczególnie gdy byłam przy pigułce i To miało ogromny wpływ emocjonalny . Lekarze donieśli również, że ich udział doprowadził do poczucia izolacji. Kilku lekarzy wyraziło frustrację, że nie byli w stanie dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, ponieważ obawiali się ostracyzmu przez pacjentów i kolegów, jeśli wiadomo, że uczestniczyli w samobójstwie wspomaganym przez lekarza. Legitymacja tych lęków i ich wpływ na gotowość lekarzy do udziału w samobójstwie z pomocą lekarza, pod aktem Oregon Death with Godness Act, mogą wpłynąć na zdolność pacjentów, którzy kwalifikują się do pomocy w wyborze samobójstwa wspomaganego przez lekarza. Finansowanie i ujawnianie informacji
Badanie to zostało przeprowadzone w ramach wymaganego nadzoru i działań w zakresie zdrowia publicznego w Oregon Health Division i było wspierane przez fundusze podziału.
NAPS Patrz dokument nr NAPS 05504 na 17 stron materiału dodatkowego. Aby zamówić, należy skontaktować się z NAPS c / o Microfiche Publications, 248 Hempstead Tpk., West Hempstead, NY 11552.
Author Affiliations
Z Oregon Health Division, Portland (AEC, KH, GKH, DWF); oraz służbę wywiadu epidemiologicznego, Biuro ds. Epidemiologii, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób, Atlanta (AEC).
Prośba o przedruk do Dr. Hedberga w Oregon Health Division, 800 NE Oregon St., Suite 772, Portland, OR 97232.
[patrz też: ceftriakson, belimumab, Enterolatropina ]
[patrz też: olej z nasion wiesiołka, olej z wiesiolka, olejek z wiesiołka ]